Новий головний тренер «Інгульця-2» Едуард Павлов розповів клубній прес-службі про свої цілі на чолі резервного складу нашого клубу

Від кінця вересня у «Інгульця-2» – новий головний тренер. Едуард Павлов очолив нашу команду перед 14-м туром і дебютував у виїзному матчі з «Суднобудівником». Фахівець народився 9 серпня 1965 року. Грав за «Металург» (Дніпродзержинськ/Кам’янське), «Авангард» (Рівне), СКА (Одеса), «Машинобудівник» (Бородянка), «Зорю» (Луганськ), «Хазар» (Ленкорань Азербайджан), «Касансаєць» (Касансай Казахстан), «Полонію» (Варшава Польща), на позиціях захисника і півзахисника. Входив у тренерські штаби «Нафкому» (Бровари), «Княжої» (Щасливе), ФК «Львів», «Сталі» (Кам’янське). Очолював друголігову «Княжу-2» (Щасливе) та першолігову «Ниву» (Тернопіль). Останнє місце роботи – головний тренер команди «Універ-Динамо» Харківського університету внутрішніх справ.

У коментарі прес-службі клубу Едуард Павлов розповів про основні напрямки своєї роботи на новій посаді.

Про посаду

 • У команді «Інгулець» тренером воротарів працює мій товариш Олександр Антоненко, з яким  навчалися разом, – говорить керманич. – Знайомі з ним уже більше десяти років. У клубі з’явилося  вакантне місце тренера «Інгульця-2» . Олександр Антоненко підійшов до головного тренера основної команди Сергія Лавриненка і запропонував мою кандидатуру на цю посаду.  Після цього Лавриненко поговорив з президентом клубу і розповів про моє бажання працювати в «Інгульці». 27 вересня я приїхав в Володимирівку, обговорив умови співпраці і розпочав працювати з командою.

Головне – виховати молодь

 • Команда «Інгулець-2» створена для того, щоб готувати футболістів для основи.  Також в дублі грають ті гравці, які тренуються з головною командою, але не мають належної ігрової практики та  футболісти, які зазнали травми.  Головне завдання – виховувати молодь.  До  команди приходять  молоді футболісти з ДЮСШ, які вже мають певний набір якостей.  Спочатку, необхідно виокремити сильніших гравців і працювати з ними. Потрібно, щоб молодь набула досвіду перед тим,як починати грати на дорослому рівні в основній команді.

Умови для роботи

 • Команда базується в Володимирівці.  Клуб створив прекрасні умови для гравців. Є все необхідне для того, щоб сформувалися майбутні професіональні гравці.  На базі є поле з натуральним газоном та зі штучним покриттям. Футболісти сповна забезпечені спортивним інвентарем. Побутові умови та харчування на належному рівні.  Все зроблено для того, щоб футболісти займалися улюбленою справою.

Постійна робота

 • У тренувальному процесі необхідно навчати гравців.  А якщо гравцям 25 років, то вже потрібно підтримувати ті здібності, які вони отримали в процесі свого становлення. Сюди можна віднести технічне оснащення, тактична грамотність. З зіграними матчами гравець набуває необхідного досвіду.  Ті виконавці, які грають в другій команді, не мають цього досвіду. Є певні прогалини в технічному оснащенні та тактичною гнучкістю. Це тенденція всього нашого футболу і, на жаль, вона прогресує.

Молодь – без належного рівня

 • Випускники ДЮСШ, які приходять в дубль не мають  необхідних якостей, які вони мали б здобути в своїх школах.  Якщо говорити, про наших грандів, то там в школах футболістів готують на належному рівні і гравці вже мають певний набір якостей, які необхідні їм для переходу на вищий рівень. А ті футболісти, які грають за юнацькі команди в Першій лізі, не мають необхідної базової підготовки.

Коли вони починають тренуватися в команді майстрів, то необхідно виправляти ті помилки, які були допущені в більш юному віці. Зважаючи на всі ці нюанси, плануємо тренувальний процес.  Треба підвести  футболістів до одного знаменника.  Підготувати гравців фізично, щоб вони були в однаковому тонусі, не є проблемою. Це можна зробити протягом двох–трьох тижнів. Тактична підготовка гравців вимагає більше часу і зусиль.

Якщо порівнювати випускників «Динамо» чи «Шахтаря» та випускників клубів Першої чи Другої ліги, то різниця суттєва.  Довести цього молодого гравця до тих кондицій, які вимагається на найвищому рівні – головна задача тренера.  Також потрібно приділяти увагу психологічній підготовці, адже хлопці в тому віці, де їхня психіка ще не є сформованою.  Це  специфіка підготовки молодих гравців. Якщо тренер не готовий до цього, то йому треба змінювати професію.

Вибудувати систему

 • Якщо клуб має дві команди в Першій та Другій лігах, то не має сенсу утримувати  однакові колективи. Вважаю неправильною стратегією наповнювати склади першої і другої команди досвідченими гравцями.  Друга команда мусить працювати з молодими гравцями і готувати їх для основної команди.  Необхідно вибудувати систему, де на вершині піраміди буде головна команда. Якщо футболісти приблизно одного рівня, то особливого підсилення складу не варто очікувати.

Футболісти, граючи в Другій лізі бачать, що вони не поступаються класом гравцям основи і будуть залишати команду.  Саме задача клубу «Інгулець-2», щоб молоді гравці отримували ігрову практику і прагнули закріпитися в основі.  Необхідно докласти максимум зусиль і працювати над собою. Тоді для молоді буде шанс заявити про себе і перейти на вищий рівень.

Процес знайомства

 • У команді є два – три футболіста, які, як і я народилися в Києві. Заочно знайомі з цими гравцями, але не були в одній команді. Ми зустрічалися на футбольному полі як суперники, проте особисто не були знайомі. Зараз знайомлюсь з гравцями, періодично індивідуально розмовляю з футболістами.  Це все необхідно, щоб дізнатися більше інформації про них. Необхідно дізнатися, з якими тренерами раніше працювали гравці.  Дізнаюся про їх бачення футболу, про те на якій позиції вони б хотіли грати.

Вміння зіграти на різних позиціях

 • Футболіст повинен відчувати себе комфортно на полі.  Якщо гравець зазнає травми під час матчу і на його позицію випустити гравця, який раніше там не грав, то це екстрена ситуація і треба швидко її вирішувати. А коли ти плануєш тренувальний процес, то необхідно мати універсальних гравців.

Гравець має вміти грати щонайменше на двох позиціях.  Наприклад,  фланговий захисник і півзахисник виконують приблизно одинакові функції.  Захисник працює більше над тим, щоб відібрати м’яч і півзахисник теж повинен опускатися в захист, допомагати команді. В сучасному футболі крайній захисник обов’язково повинен підключатися до атаки та загострювати гру.

Футболіст, який грає на позиції нападника мусить за потребіи зіграти атакувального хава. У гравців повинна бути базова тактична підготовка, щоб в потрібний момент зіграти на різних позиціях і створити варіативність.  Звичайно, мова не йде про центрального захисника і нападника.

Виправлення помилок

 • Гра проти «Суднобудівника» була досить інформативною. Команда жахливо зіграла в захисті, за 30 хвилин пропустили три м’ячі.  Я це пов’язую з тим, що три захисники, які грали в тому матчі, належать до складу основної команди «Інгульця». Не сумнваюся у їх кваліфікації. Але не було взаєморозуміння між гравцями першої та другої команди.

Для того, щоб футболісти розуміли один одного з заплющеними очима, потрібен час. Команда будується упродовж двох – трьох років і гравці вже розуміють один одного.  Були огріхи в тактичному плані.  Працюватимемо над тим, щоб виправити помилки, – обіцяє Едуард Павлов.

Новий стиль

 • Програючи 3:1 після першому тайму, вніс певні корективи в гру, футболісти почали виконувати мої вказівки.  З першого дня перебування в команді почав пояснювати гравцям своє бачення футболу, свої вимоги.  Ці два забитих м’ячі є наслідком нашої роботи на тренуваннях.

У нападі немає фактурного гравця – на кшталт Ібрагимовича чи ван Ністельроя, тому ми не можемо грати за рахунок довгих передач. Також в команді відсутні гравці рівня Неймара, які могли б грати за рахунок коротких передач. Але є гравці, які на флангах можуть створити перевагу і загострити гру за рахунок швидкості. Намагаємося грати за рахунок флангових атак.  Якщо ми за два тижні змогли налагодити певні зв’язки, то  вважаю що в майбутньому вдосконалюватимемо свою гру.

Підсилення складу

 • У зимову паузу необхідно працювати над посиленням свого складу. Треба, щоб була здорова конкуренція між гравцями. Футболісти повинні працювати над собою і розвиватися,  щоб перейти на інший рівень. Звичайно, кістяк команди залишиться, але нам необхідні нові виконавці на певні позиції.

 

Прес-служба ФК “Інгулець”