Напередодні домашнього матчу з муніципальним футбольним клубом “Миколаїв” центрбек “Інгульця” Олександр Кучеренко відповів на запитання клубної прес-служби.

– Олександре, аналізуючи підсумки гри з “Колосом”, мимоволі напрошується висновок: якщо підсумковий рахунок 0:0, значить наша оборона і воротар можуть занести собі його в актив. Погодьтеся?
– Погоджуся. Лише зауважу, що у нас оборона починається з нападу. Як атакуючі футболісти, так і оборонці, всі зіграли проти “Колоса” здорово, виконали установку. Так, не вдалося вразити чужі ворота, але головне, що завершили гру ззаду “на нуль” і заробили перше очко в сезоні.

Чи було в грі суперника в минулому матчі щось таке, до чого наша команда виявилася не дуже готова? Вас особисто чимось здивував “Колос”?
– Найбільш відмінною рисою команди “Колос” в усі часи є характер. Що стосується гри: раніше вони стилістично трохи інакше діяли. Грали в контроль м’яча, виходили з оборони в атаку через середину поля, а зараз (це підтвердила і наша остання гра) їх гра дещо змінилася. Вони намагаються доставити швидше м’яч во фланг і вже звідти генерують загрози.

– Більшість своїх ударів по воротах Яшкова наша команда завдала до перерви – три з чотирьох. Зізнайтеся, підсвідомо десь сиділа на протязі другого тайму в голові думка зберегти цю “синицю в руках”?
– Ми розуміли, що граємо на виїзді проти “Колоса” – команди, яка в рідних стінах діє дуже добре. Для подальшої впевненості в сезоні “Інгульцю” вкрай важливо було вивезти з Ковалівки хоча б скільки-небудь очок. Можливо, десь нам не пощастило, можливо, ми занадто “сіли” в другому таймі і більшу частину другої половини провели в позиційній обороні.

Частково, напевно, і суперник, ввімкнувши швидкість після перерви, змусив нашу команду діяти в подібному ключі?
– Так, “Колос” здорово почав другу половину. Ми витримали цей міні-натиск і потім переломили хід гри. Повторюся, вважаю, що підсумковий результат цієї гри закономірний.

Другу гру поспіль в центрі захисту ви дієте з Максимом Ковальовим. Стара зв’язка ще з часів спільної гри за “Зірку”. Судячи з усього багато часу для того, щоб відновити взаємодії не знадобилося…
– Максим Ковальов – хороший футболіст. Разом ми багато матчів провели ще в “Зірці”. Наша зв’язка зіграна, добре розуміємо один одного, що важливо для центральних захисників. Максим зараз набирає колишні ігрові кондиції після затяжної травми і наступної операції. І якщо казати про наше взаєморозуміння в грі, то воно нікуди не поділося. У цьому плані все відмінно.

Продовжуючи тему паралелей: “Інгулець” зараз за складом дуже нагадує “Зірку” зразка дво-трирічної давності. Ви, Олександр Акименко, Максим Ковальов, Владислав Лупашко. Я вже не кажу про тренерський штаб і його очільника Сергія Лавриненка. Почуття  ліктя, розуміння маневрів партнерів, зіграність – на професійному рівні все це важливо. Зізнайтеся це сприяє грі?
– Однозначно сприяє. Все це відчувається. Ми разом з Сергієм Дмитровичем, з його помічниками, із Сашком, Максом, Владом, з Геною Ганєвим пройшли дуже хороший шлях в Кіровограді (нині Кропивницькому – прим.). Грали разом, знаємо сильні та слабкі сторони один одного. У плані розуміння гри теж ніяких проблем. Знаємо який футбол сповідує Сергій Дмитрович, що він вимагає від футболістів.

– З іншого боку виникає відчуття, що суперники теж вивчають “Інгулець”, знають принципи побудови гри команд Лавриненко, розуміють чого чекати і знаходять контраргументи проти нашої гри.
– Поточний сезон буде дуже важким. Це підтверджують перші тури. Всі команди добре укомплектовані і взагалі, Перша ліга цього сезону – вона дуже потужна. Кожен суперник налаштовується на “Інгулець” як на лідера. У минулому сезоні ми показали гідний результат і зараз є для багатьох хорошим подразником. Проти нас налаштовуються по максимуму, ретельно аналізують нашу гру. Що нам залишається? Знаходити несподівані рішення, додавати в частині нестандартності в тих чи інших епізодах. Потрібно шукати варіанти того, як здивувати суперника, додати в свою гру щось таке, що виявиться для супротивника несподіваним.

– Ви згадали про високий змагальний рівень цьогорічної Першої ліги. У зв’язку з цим вас дивує лідерство після трьох турів “Дніпра-1” і “Волині”?
– Наскільки я знаю, обидва цих клубу ставлять перед собою завдання потрапляння в УПЛ. Вони дуже здорово посилилися, підписавши на цей сезон багатьох виконавців з Прем’єр-ліги, а також лідерів команд Першої ліги. Думаю, це два дуже серйозних суперника, в очних іграх з якими буде дуже непросто будь-якому клубу нашої Ліги. За календарем наші матчі з “Дніпром-1” і “Волинню” ще попереду. Але, думаю, до моменту очної гри наш тренерський штаб ретельно проаналізує їх гру, та обере найбільш оптимальну тактику і стратегію.

– Сезон-2018/19 почався для “Інгульця” не кращим чином. За атмосферою всередині колективу що відчувається: команда пригнічена або ж є спортивна злість після невдач і бажання довести, що зіпсований старт сезону був лише випадковістю?
– Погоджуся, ми невдало почали. Такий старт – це випробування для всього нашого клубу, для футболістів. Ми багато працювали в період літньої підготовки і в тому ж матчі  з “Авангардом” грали здорово, 70-80% володіли м’ячем і 4 пропущених м’ячі … А ось з “Прикарпаттям” у нас щось, скажу так, не вийшло. Один за великим рахунком удар за гру… Повторюся, це, напевно, випробування звище для нашого клубу. Вірю, що зароблений бал в грі з “Колосом” додасть нам в плані впевненості і наступної суботи в грі з “Миколаєвом” нам вдасться перед нашими вболівальниками реабілітуватися. Сподіваюся, що досягнемо перемоги і в подальших іграх будемо підійматися вище і вище у турнірній таблиці.

– Що скажете про МФК “Миколаїв”?
– Знаю, що вони перед стартом цього сезону посилилися. Добротна, бійцівський команда. Для нас важливо спробувати забити першими в цій грі, бажано швидкий м’яч і контролювати гру далі.

Олександр Кучеренко

Народився 1 жовтня 1991 р. в Слов’янську (Донецька обл.)
Амплуа – захисник
Зріст – 184 см; вага – 80 кг
Захищав кольори клубів:
“Славхліб” (Слов’янськ), “Авангард (Краматорськ), “Ністру”, “Костенули”, “Веріс” (усі – Молдова); “Зірка” (Кропивницький).

З серпня 2017 р. – гравець ФК “Інгулець”.

ingulec.com