«Інгулець» в трьох матчах не вигравав жодного разу, сьогодні була четверта спроба. І вона принесла нашій команді бажану вікторію. Над принциповим суперником, в рідних стінах, до того ж без пропущених м’ячів у власні ворота.

Команда Лавриненко почала агресивно, без розкачки. Тричі правий був Олександр Кучеренко який в інтерв’ю на тижні казав: гру “Інгульця” вивчають і потрібно часом нестандартно діяти, приймати алогічні рішення, які стануть сюрпризом для суперника. У звітній грі це знайшло відображення в самому дебюті. Не встигла стрілка годинника відрахувати перші 60 секунд гри, як господарі повели в рахунку. Наші центрбеки поперечно на своїй половині поля через пас доставили м’яч на лівого захисника Синьогуба во фланг. Той, в свою чергу, запустив довгу флангову уздовж бровки, а Владислав Клименко, отримавши м’яч, прийняв несподіване рішення – вистрілити з настільки гострого кута. Стовідсотково воротарський м’яч, в ближній кут, але суті це не змінює. Підопічні Лавриненко перший раз в сезоні відкрили рахунок, тепер від “Миколаєва” була потрібна “реакція”. А розкриваючись, ти легко ризикуєш потрапити під супротив “Інгульця”, який вміє і полюбляє використовувати вільний простір.

За 10 хвилин Олег Синьогуб намагався повторити подвиг Клименко: цілив в праву шістку воріт “Миколаєва”. Але воротар вже був готовий до цього. А ось група атаки “Інгульця” виявилася не готова до завершальної передачі Піднебенного на 19-й хвилині після контратаки. Всі поспішали до воріт – хто на ближню, хто далі, а пішла зворотна діагональ до штрафного майданчика, де нікого з наших футболістів не виявилося. Як підсумок – не склалося. Однак за дві хвилини двоєчка на табло під написом “Інгулець” таки запалилася. Відзначаємо геометрично вивірену віялову швидкісну атаку по вертикалі. Дуже ефектний епізод, який можна і потрібно смакувати. Все було зроблено в темп, без затримки, і навіть Мишуренко не перетягнув, віддав дуже своєчасно на хід Акименко. Ефектний епізод, трохи образливий для воротаря гол “поміж” ніг і другий м’яч у сезоні від найкращого бомбардира минулого чемпіонату.

По суті за гру, забігаючи трохи вперед, гості не розродилися жодним ударом у ствір воріт нашої команди. За загрозам, за підходами, за гостротою “Миколаїв” зіграв один з найгірших своїх матчів. Крім загрози після  удару головою Берко згадати особливо в їх виконанні нема чого. Так, в боротьбі намагалися не поступатися, але в конструктиві точно були на дві голови гірше за господарів. Надія була на перерву, на заміни, але плани свого тренера зіпсував центрбек Гурський, який примудрився протягом однієї хвилини заробити два гірчичники. Якщо в першому епізоді це був “алаверди” Денису Балану за фол перед цим, то в другому епізоді “лонг-болл” Максима Ковальова за спину центральним захисникам міг привести до серйозних наслідків. Гурський не встигав за Акименко, притримав Олександра. Явне порушення – це було “вилучення у роздягальню”. І навіть не використаний стандарт, як в цьому епізоді, так і на початку другої половини від Піднебенного, настрій господарям не зіпсував.

Після перерви петровський колектив грав на досвіді, грав з запасом, володів ініціативою, контролював м’яч. Але не нагнітав ураганний темп, підсвідомо комфортні 2:0 діяли на “Інгулець” заспокійливо. Був і брак у передачах, особливо при такому важливому в футболі останньому пасе, не завжди вигравався чисто підбір. Але моментів за тайм було створено з лишком. Це і небезпечні штрафні, іноді крайні хави зі зміщенням в центр йшли, створюючи собі плацдарм для подальших ударів. Найвірніший епізод відзначитися втратив Коваленко на 84-й хвилині: отримав проникаючу передачу з глибини,  вивалювався на оперативний простір і цілив в дальній кут – хтось із захисників завадив, підкат ззаду і м’яч змінивши траєкторію пішов на кутовий. У заключній третині гри Лавриненко пожвавив гру замінами: на полі з’явився Січінава, Козак, а на останні секунди компенсованого часу – африканець Елла Кед Арман.

“Інгулець” переміг, другий матч поспіль завершив на “нуль” і тепер за тиждень у Львові зіграє проти озлобленого “Руху”. Проти команди, яка сьогодні, граючи в меншості в гостях проти “Балкан” на останніх секундах втратила бажану для себе нічию, поступившись 1:2.