Непросту, але вкрай важливу перемогу здобув “Інгулець”, мінімально здолавши в рідних стінах прямих конкурентів – “Металіст 1925”. Автором переможного голу на першій компенсованій хвилині до основного часу став півзахисник Ілля Коваленко.

Завдяки цьому успіху в 8-му турі підопічні Сергія Лавриненка реабілітувалися в очах власних уболівальників за поразку тижневої давності в Кропивницького від «Зірки».

У порівнянні з названим матчем наш тренерський штаб зробив декілька зміни. Місце в воротах зайняв Геннадій Ганев, який змінив Антона Ситникова, а в атакуючій ланці команди камерунець Кен Елла з’явився з перших хвилин замість Олександра Мішуренка.

Зустріч двох рівних команд, які декларують високі завдання в сезоні, вийшла досить закритою, не такою, можливо, видовищною, як хотілося б уболівальникам. Відповідальність за результат тяжіла над опонентами. Харків’яни постаралися максимально убезпечити власні захисні тили, десь навіть на шкоду конструктивному футболу на атаку, що ж до господарів – вони були гостріше попереду. Пригадується відмінний щільний постріл Дениса Балана з подальшим добиванням від Кен Елли на 17-й хвилині, перспективний штрафний з півкола за знесення Калюжним Поднебенного – виконував спробу Акименко, але влучив у стінку. І добротний діагональний закид Синьогуба на Акименко на 23-й хвилині, проте кращого бомбардира “Інгульця” на мить випередив воротар гостей Сидоренко, який “прочитав” цю ситуацію. В іншому – у грі було багато боротьби, єдиноборств, стиків. Ніхто не прибирав ноги, не уникав підкатів. Йшов справжній футбольний бій.

Не змінився сценарій і після перерви. Боротьби менше не стало, футболу стало більше і то, здебільшого у виконанні “Інгульця”. Принаймні п’ять з восьми ударів по воротах господарі нанесли саме в другому таймі. Перспективно мала завершуватися швидка атака за участю Акименка та Клименка на 54-й хвилині. Влад після ривка на йоту не встиг прокинути м’яч повз руки воротаря – незважаючи на падіння, пенальті в тому епізоді не було. Через хвилину стандарт ледь не приніс успіх нашій команді: Піднебенной вдало виконав подачу від кута поля, але центрбек Кучеренко з розвороту пробив поруч зі штангою. Небезпечно на 69-й хвилині зі штрафного з трьох десятків метрів закручував по минає траєкторії м’яч в дальній кут Олег Синьогуб зі штрафного – поруч зі стійкою. Близький був у успіху Євген Запорожець на 79-й хвилині: Піднебенной, отримавши передачу від капітана Лупашко, праворуч майже від кутового флангу гостро прострілював у воротарський – Мішуренко (вийшов замість камерунця Арманда Кен Елли на 76-й хвилині) намагався на “протикі” замкнути простріл, а після двох поспіль відскоків з 12 метрів пробивав на силу Запорожець, але воротар Сидоренко якимось дивом встиг зреагувати і момент було втрачено.

І все ж розв’язка настала на другій компенсованій хвилині. Командним вийшов цей гол для господарів. Все почалося з виносу м’яча із власного штрафного воротарем Ганєвим, боротьбою на другому поверсі Піднебенного і активною діяльною участю в епізоді головного героя фінішу матчу – Іллі Коваленка. Господарі вміло подолали насичену зону центру поля, Мішуренко продемонстрував, що буде зміщуватися до центру, але – адресував м’яч во фланг на лівого захисника, який підключився до атаки. Передача Олега Синьогуба була ювелірно точною, партнерові в районі дальньої штанги залишалося лише поставити крапку, що і було зроблено.

1:0 – вкрай важлива перемога “Інгульця”, четверта у поточному сезоні. Свій наступний матч підопічні Сергія Лавриненка проведуть наступної неділі, 16-го вересня, у Волочиську (Хмельницької області) проти місцевого “Агробізнесу”.