У рамках 12-го туру у Першій лізі пройде кілька матчів стратегічного турнірного значення. Зокрема, двобій у Петровому, більш детально про який розмірковує найбільш фаховий журналіст країни.

Родзинки туру
У дванадцятому турі вся увага вболівальників буде прикута до двох центральних матчів,  причому, один матиме великий вплив і на інший. З огляду на щільність в турнірній таблиці лідери не мають права на осічку. «До честі Першої ліги, тут зберігається щільність як у групі лідерів, так і в величезній «серединці», так і серед тих, кому не поталанило стати колегами з аутсайдерами, – говорить журналіст Sportarena Артур Валерко. – Звісно, СК «Дніпро-1» як лідер веде перегони – все в руках підопічних Михайленка, вони задають темп усій лізі. Але при невеликому відриві й без права на осічку дніпряни просто вимушені грати з оглядкою на конкурентів. І це добре для інтриги турніру”.

Можливі варіанти
“Колос” грає в суботу, “Інгулець” – у неділю. Цікаво, кому буде легше: тому, хто знатиме результат, чи навпаки, граючи, не зациклюючись на ньому. «Різниця в один день буває суттєвою в кубкові тижні, для першолігівців такий період позаду. Цей тиждень був вільнішим. Тому якоїсь вирішальної незручності не повинно бути для професіоналів, – переконаний Артур Валерко. – Навіть «Волинь», яка завершувала 11 тур пізніше за інших (в понеділок) і починатиме 12-й тур відразу ж у суботу, буде готова до чергового відповідального матчу. Щодо фактору результату суперників – можливо, лідер був би менше мотивованим, якби конкуренти втратили очки й він це знав би заздалегідь, але давайте поглянемо на таблицю.

Навіть якщо конкуренти зіграють внічию (це, можливо, оптимальний варіант), зовсім поруч лишається той же «Інгулець», який у випадку перемоги максимально наблизиться до лідера. А ще близько «Металіст 1925» та група інших переслідувачів. Тож жодних розслаблень очікувати не варто – спасибі турніру, це зараз просто виключено.

«Інгулець» (Петрове) – «Дніпро-1» (Дніпро)

Амбітні суперники
Цікавість нинішнього чемпіонату полягає в тому, що чи не половина учасників ставлять перед собою завдання підвищитися в класі.  «І більшість з них мають на це серйозні підстави, – переконаний Артур. – Той же «Інгулець» у минулому сезоні до останніх турів претендував на медалі та плей-оф між УПЛ та ПФЛ. Команда не стала слабкішою порівняно з минулим чемпіонатом – навпаки, навіть трішки наростила внутрішню конкуренцію. Тому є підстави вважати, що зіграють рівні й гідні одне одного суперники».

Тактична дуель
Михайленко та Лавриненко відзначаються як гарні тактики і стратеги, тому тактичне протистояння виходить на перший план у цьому матчі. “СК “Дніпро-1” у більшості матчів сезону діє з позиції сили – гарне володіння м’ячем, комбінаційна гра, чітко визначена тактика з трьома центрхавами, яка варіюється від 4-1-4-1 до 4-3-3 залежно від фази гри.

Є підстави говорити, що така тактика і стиль гри – органічні для команди, – вважає Валерко. – Тому цікаво глянути, як дніпряни поведуть себе в Петровому. Чи стануть (чи не вперше в сезоні!) підлаштовуватися під суперника, або ж, навпаки, «Інгулець» зіграє з трьома центр беками або відмовиться від гри в два форварди».

Центральний плацдарм
На думку авторитетного журналіста, протистояння Куліша та Акименка – це хороша вивіска, але боротьба в середині поля — найцікавіша складова зустрічі. “Звичайно, бомбардирська дуель це цікаво – є що «нарізати» для передматчевих анонсів, захисники будуть, як ніколи, сконцентровані. Показова вивіска, але все ж не вирішальна обставина. Річ у тім, що матч робитиметься у центрі поля.

Кравченко та його колеги – це найкраща зв’язка у лізі. І тільки «Інгулець», у якого в розпорядженні такі досвідчені фахівці, як Лупашко, Піднебенний, може кинути їм виклик. А яким матч може стати для Передистого, який родом із Дніпровщини, але не заграв у СК «Дніпро-1»! Тому протистоянння середніх ліній — найбільша складова зустрічі.”.

Захист & напад
Гра проти лідера чемпіонату стане справжнім випробовуванням атакувального потенціалу підопічних Сергія Лавриненка. “СК «Дніпро-1» – найрезультативніша та найвидовищніша команда першості за статистикою голів. Це загальновідомо. А от «Інгулець» забиває найменше серед першої п’ятірки, і це дуже цікаво – тому що при відносно невеликій результативності петрівці результат забезпечують. Чи це гра на класі, чи певне везіння – покаже, зокрема, й матч проти лідера, у якого загалом дуже досвідчена група руйнівників”, – резюмує Валерко.

pfl.ua