Футбольний портал FootBoom продовжує підводити підсумки сезону-2018/19 в першій лізі. В фокусі видання – “Інгулець”.

Що було? “Ми з тобою мрійники, ми такі різноманітні, просто не схожі на інших” – ці слова з пісні представникам “Інгульця” можна сміливо використовувати в якості лозунгу клубу. В Петровому, що на Кіровоградщині, не приховували і не приховують того, що хочуть побачити у своєму селищі найсильніші вітчизняні футбольні колективи. Ради цієї ідеї фікс президент “Інгульця” Александр Поворознюк вирішив реалізувати грандіозний, як за нинішніми часами, проект – будівництво сучасної арені, яка буде відповідати всім вимогам УЄФА. Такі собі петрівські Нью-Васюки. Тільки на відміну від Остапа Бендера, що красиво розповідав про майбутні звершення шахістам-аматорам, пан Поворознюк слів на вітер не кидає – бо вже видно обриси майбутнього стадіону.

Щоправда, поки що інфраструктурна складова помітно випереджає спортивні показники команди, яка нині сьома. І якщо минулий сезон задався (петровці зупинилися за крок від зони стикових матчів), то цей сезон в актив ніяк не занесеш. Важливо, що і президент “Інгульця” досить стримано поставився до невдач свого рідного дітища: мовляв, Боженька, напевно, побачив, що в Петровому повністю не готові до Прем’єр-ліги, тому невидимий шлагбаум і з’явився на шляху підопічних Сергія Лавриненка.

– Ми будемо грати тільки в Петровому, і ніде більше! – неодноразово заявляв Олександр Поворознюк, даючи зрозуміти, що Прем’єр-ліга Прем’єр-лігою, а команда існує для жителів цього селища та прилеглих населених пунктів, і резону проводити домашні матчі в інших містах заради задоволення власних амбіцій немає ніякого.

Наступний сезон, знову ж таки, ніхто не зарікається, “Інгулець” “ризикує” почати вже на новому стадіоні. Але для цього потрібно якомога вдаліше завершити нинішній …

Що є? Початок чемпіонату і кінець футбольного року петрівці провалили. Одне очко в трьох стартових турах і жодного – в трьох “фінішних”. Це і позначилося на загальних виступах. Хоча, як зізнався Сергій Лавриненко, всьому є пояснення. Новачки не відразу влилися в колектив, частенько “Інгулець” переслідувало фатальне невезіння плюс травми провідних виконавців. А в футболі, як відомо, дрібниць не буває …

Біда у команди з обороною. 23 пропущених м’ячі в 17-ти іграх. І майже половина з них – 11 (!) – припадають на матчі з “Авангардом” (2: 4 і 1: 3) і “Прикарпаттям” (0: 4). Можна, звичайно, скільки завгодно нарікати на відсутність Балана або того ж Ковальова і на те, що не вдавалося зіграти в оптимальному складі, проте, думаю, кожен з вас погодиться: ну не має права так бездарно діяти в захисті команда, яка ставить перед собою великі завдання. І над цим недоліком належить серйозно попрацювати в міжсезоння Сергію Лавриненко та його помічникам.

Загалом, оцінка осінніх виступів “Інгульця” – трійка. Єдиною, але слабкою втіхою для його шанувальників став особистий рекорд Олександра Акименко. У гостьовому матчі з “Сумами” непересічному форварду підкорилася позначка в 100 забитих м’ячів у Першій лізі. Це четвертий такий випадок в історії вітчизняного футболу.

Що буде? Потрібно бути реалістами. До трійки “Інгульцю” не добратися, дванадцять очок різниці (з “Волинню”) при всьому бажанні не відіграти. Емоції потрібно відкинути в сторону і продовжити вже без поспіху будівництво нової арени попутно комплектуючи команду на перспективу. Бо, як зізнався на одній з останніх прес-конференцій Сергій Лавриненко, з нинішнім складом великих завдань не вирішити. А в Петровому щосили марять Прем’єр-лігою …

АВТОР: ЮРИЙ САМОТКАН